در اولین روز از هفته نکوداشت بوئین زهرا “همایش ملی اقتصاد و ایمنی در عمران شهری” برگزار شد.

شهردار بوئین زهرا: برنامه های مختلف هفته نکوداشت بوئین زهرا با هدف معرفی ظرفیت های شهر بوئین زهرا در حال برگزاری است.
” کلنگ زنی بوستان مالیات در اولین روز از هفته نکوداشت بوئین زهرا”

  این همایش با حضور جناب آقای مهندس فرخزاد معاونت محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین، جناب آقای پور امیدی مدیر کل محترم امور مالیاتی استان قزوین، جناب آقای دکتر رحمانی فرماندار محترم شهرستان بوئین زهرا، جناب آقای رضا لایق دبیر محترم فدراسیون کشتی، جناب آقای علیرضا رضایی کشتی گیر پرافتخار کشور، جناب آقای ملک محمدی فرمانده محترم سپاه شهرستان بوئین زهرا و جناب آقای دکتر جهانگیربخت مدیر محترم پژوهشسرای امام علی “ع” و جمعی از اعضاء نظام مهندسی ساختمان استان قزوین در روز شنبه دهم شهریور ماه 97 (اولین روز از هفته نکوداشت بوئین زهرا)در محل سالن اجتماعات اداره ارشاد اسلامی برگزار شد.

در ابتدای مراسم دکتر غیاثوند ضمن خیر مقدم به مدعوین گرامی، یاد و خاطره جان باختگان زلزله سال 1341 بوئین زهرا را گرامی داشته و از این مصیبت به عنوان نقطه عطفی برای ساختن دوباره شهر یاد کرد. ایشان در ادامه افزود: در روز زلزله که مردم فقط نیازمند کمک های روزمرگی بودند، جهان پهلوان تختی با روحیه ای پهلوانی اقدام به جمع آوری کمک برای آسیب دیدگان نمود و با حضور خود تسلی بخش آلام آنها شد و امروزه مهندسین با ساخت شهری ایمن نقش اساسی در پیشگیری از بروز خسارات جانی و مالی در حوادثی اینچنین دارند.

  فرماندار بوئین زهرا ضمن تشکر از مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر بوئین زهرا جهت برگزاری هفته نکوداشت          بوئین زهرا، به پتانسیل های موجود در شهرستان بوئین زهرا اشاره نمود. دکتر علی رحمانی با تاکید بر اهتمام شهرداری برای جذب سرمایه گذار در راستای شکوفایی بیش از پیش شهر در تمامی حوزه ها، مجموعه مدیران شهر را به همراهی با شهرداری در این خصوص تشویق نمود.

  سپس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین با اشاره به اقتصاد و ایمنی در عمران شهری گفت: با هزینه خیلی جزئی می‌توان جلوی بسیاری از خسارت‌ها را گرفت. فرخزاد با بیان زلزله خیز بودن شهرستان بویین زهرا افزود: گاهی اوقات در پروژه‌ها و ساخت و ساز‌ها فراموش می‌شود که این شهرستان زلزله خیز است.  معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: شهرستان بوئین زهرا دارای توان اقتصادی بالا برای سرمایه گذاری است.

مهمان ویژه بعدی همایش جناب آقای دکتر پورامیدی به بیان نقش مالیات در مدیریت شهری و تاثیر آن در اقتصاد کشور پرداخت و افزود مردم با پرداخت به موقع مالیات، در داشتن شهری آباد سهیم می شوند. مدیر کل محترم اداره امور مالیاتی استان قزوین در ادامه به تقسیم عادلانه درآمدهای کشور از طریق اخذ مالیات اشاره و از زحمات شهردار فعلی در اهتمام ویژه به بحث مالیات با اختصاص بوستانی به همین نام که امروز مراسم کلنگ زنی آن با حضور مسئولین انجام شد، قدردانی کرد.  

در ادامه برنامه جناب آقای رضا لایق دبیر محترم فدراسیون کشتی کشور با اشاره به سالروز تولد جهان پهلوان تختی در روز پنجم شهریور ماه و روز کشتی که به همین مناسبت نامگذاری شده و سالروز زلزله بوئین زهرا در دهم شهریور ماه سال 1341 و حضور جهان پهلوان تختی در شهرستان بوئین زهرا، روحیه پهلوانی را لازمه امروز کشور دانست.

در ادامه این همایش دکتر مسلم جهانگیربخت به ارائه سمینار تخصصی با موضوع زلزله پرداخت.

  در پایان از نفرات برگزیده ارائه دهنده مقالات همایش، نخبگان و خوش حسابان، ورزشکاران و کشاورزان نمونه شهر بوئین زهرا تقدیر گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت امنیتی زیر را وارد نمایید *